Zaznacz stronę

Projektowanie i implementacja systemów wentylacji oraz usuwania dymu

Specjalizujemy się w projektowaniu i wdrażaniu zaawansowanych systemów wentylacji i usuwania dymu dla różnych zamkniętych konstrukcji, w tym dróg ewakuacyjnych i klatek schodowych. Nasze kompleksowe rozwiązania obejmują nie tylko systemy wentylacyjne i dymowe, ale także są zintegrowane z systemami wykrywania pożaru, alarmowymi oraz oświetleniem awaryjnym i ewakuacyjnym. Ponadto oferujemy możliwość integracji z istniejącymi systemami bezpieczeństwa w budynku. W ramach naszych usług zapewniamy również projektowanie i dostarczanie niezbędnych stałych instalacji przeciwpożarowych, co gwarantuje kompleksowe i skuteczne zabezpieczenie obiektu przed zagrożeniami pożarowymi.

Nasza oferta dla Ciebie

Zajmujemy się dostarczaniem kompleksowych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Nasze usługi mogą obejmować projektowanie i implementację systemów wentylacji i usuwania dymu, jak również wdrażanie kompletnych systemów przeciwpożarowych. W ramach pełnego pakietu oferujemy nie tylko systemy wentylacyjne i dymowe, ale również stałe instalacje przeciwpożarowe, zaawansowane systemy alarmów głosowych, oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne, a także systemy wykrywania gazów łatwopalnych.

W przypadku istniejących obiektów specjalizujemy się w integracji naszych rozwiązań z już istniejącymi systemami bezpieczeństwa, zapewniając ich efektywne i spójne działanie. Ponadto, przed przystąpieniem do prac projektowych, oferujemy przygotowanie szczegółowego planu bezpieczeństwa pożarowego oraz opracowanie scenariuszy pożarowych, co pozwala na dostosowanie naszych rozwiązań do specyficznych potrzeb i wymagań danego obiektu.

Dokumentacja przeciwpożarowa

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, konieczne jest przygotowanie planu bezpieczeństwa pożarowego oraz scenariuszy pożarowych dla obiektów narażonych na ryzyko pożaru. Dokumenty te stanowią fundament do projektowania i wdrażania systemów przeciwpożarowych lub kompleksowych rozwiązań w tym zakresie. W przypadku braku takiej dokumentacji dla danej struktury, możemy podjąć się jej opracowania.

Plan bezpieczeństwa pożarowego – jest wymagany dla budynków i ich części, które stanowią oddzielne strefy pożarowe, szczególnie w przypadku obiektów użyteczności publicznej, pensjonatów, budynków produkcyjnych, magazynów, zagospodarowań rolniczych oraz miejsc, gdzie istnieje ryzyko wybuchu. Plan jest niezbędny, gdy:

 • łączna objętość brutto budynku lub jego części, reprezentującej oddzielną strefę pożarową, przekracza 1000 m3 (z wyjątkiem budynków dla zwierząt gospodarskich),
 • całkowita objętość budynku hodowlanego wynosi ponad 1500 m3,
 • powierzchnia strefy pożarowej konstrukcji innej niż budynek przekracza 1000 m2.

Scenariusze pożarowe – to szczegółowe opisy potencjalnych zdarzeń w czasie pożaru, charakterystyczne dla danego miejsca lub obszaru. Uwzględniają one działanie sprzętu przeciwpożarowego, urządzeń użytkowych lub inżynieryjnych, ich współdziałanie oraz niezbędne rozwiązania organizacyjne dla skutecznej ochrony przeciwpożarowej.

Dokumenty – w kontekście obiektów przemysłowych, nasz dział dokumentacji przygotowuje również dokumenty takie jak:

 • Ustalenie stref zagrożenia wybuchem,
 • Ocena zagrożenia wybuchem,
 • Ocena ryzyka wybuchu,
 • Dokument ochrony przeciwwybuchowej.

Projekt systemu wentylacji i usuwania dymu

Specjalizujemy się w projektowaniu zaawansowanych systemów wentylacji i usuwania dymu dla różnorodnych konstrukcji, w tym budynków zamkniętych, poziomów podziemnych, garaży, hal przemysłowych oraz dróg ewakuacyjnych i klatek schodowych. Przy tworzeniu projektu kierujemy się nie tylko obowiązującymi przepisami i normami, ale także uwzględniamy unikalne właściwości danej struktury, aby zapewnić zarówno efektywność, jak i opłacalność proponowanych rozwiązań.

Projekt systemu wentylacji i usuwania dymu
Projekt systemu wentylacji i usuwania dymu

Systemy te mogą być oferowane jako samodzielne jednostki z własnym panelem kontrolnym i detektorami, jak również mogą być zintegrowane z istniejącymi systemami wykrywania pożaru. Oferujemy także kompleksowe projekty systemów przeciwpożarowych, które zawierają systemy wykrywania i alarmowania przeciwpożarowego, systemy usuwania dymu i wentylacji, oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne, a także stałe instalacje przeciwpożarowe.

Elementy, które mogą być zastosowane w naszych zaprojektowanych systemach wentylacji i usuwania dymu:

 • Panel sterowania umożliwiający kontrolę nad poprawnością działania systemu i jego zasilaniem,
 • Kanały do usuwania dymu ( kominy ),
 • Klapy przeciwpożarowe,
 • Klapy dymowe,
 • Okna wentylacyjne do odprowadzania dymu,
 • Ręczne przyciski odpowietrzania dymu (MOV).

Integracja systemów

Nasz system usuwania dymu i wentylacji jest kluczowym elementem ochrony życia i mienia przed pożarem, jednak jego skuteczność wzrasta, gdy działa w synchronizacji z innymi systemami bezpieczeństwa pożarowego. Kluczowe jest, aby wszystkie składowe systemu bezpieczeństwa pożarowego współdziałały bezbłędnie i automatycznie – aktywacja jednego systemu powinna wywoływać reakcję pozostałych. Tylko wtedy system przeciwpożarowy jest naprawdę efektywny. W ramach naszych usług zapewniamy kompleksową integrację systemu przeciwpożarowego z innymi systemami bezpieczeństwa i automatyki budynkowej. Tworzymy także wizualizacje, które łączymy z planami budynku lub systemem przemysłowym, co umożliwia efektywne zarządzanie scenariuszami pożaru i całością systemu bezpieczeństwa w sposób intuicyjny i efektywny.

Systemy, które integrujemy w ramach naszych rozwiązań:

 • System usuwania dymu i wentylacji,
 • Przewodowe i bezprzewodowe systemy wykrywania i alarmowania pożaru,
 • System kontroli dostępu,
 • Systemy alarmowe,
 • Systemy blokady przeciwpożarowej,
 • Systemy klap przeciwpożarowych,
 • Systemy podnoszenia,
 • Systemy ochrony przeciwwybuchowej (dla sektora przemysłowego).

Wdrożenie systemu przeciwpożarowego

Dzięki naszemu doświadczonemu zespołowi instalacyjnemu jesteśmy w stanie świadczyć usługi w pełnym zakresie – od etapu przygotowania scenariuszy pożaru, przez projektowanie i koncepcję, aż po dostarczanie i montaż systemu wykrywania dymu i wentylacji lub kompleksowego systemu przeciwpożarowego. Oferujemy naszym klientom możliwość współpracy z jednym, odpowiedzialnym partnerem na wszystkich etapach realizacji projektu. Takie podejście nie tylko ułatwia proces inwestycyjny, ale również zapewnia, że finalny wynik będzie zgodny zarówno z wymogami prawnymi, jak i indywidualnymi potrzebami klienta. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem projektowym: https://www.gulajski.pl/uslugi/projektowanie-instalacji-ppoz/

Firma „GULAJSKI” Rafał Gulajski

ul. 1-go Maja 7e
42-674 Kopienica gm. Zbrosławice /k. Gliwice
Śląsk woj. Śląskie
Powiat. Tarnowskie Góry

Tel.: +48 511 278 787
Tel/fax.: +48 513 528 235
Fax.: +48 (32) 441 63 99

E-mail: [email protected]

Rozszerzamy Nasze Horyzonty: Frez-Daw i Nowe Obszary Działania

Dziś mamy dla Was ekscytujące wieści, które z pewnością zainteresują wszystkich poszukujących niezawodnych rozwiązań w zakresie naprawy i renowacji kominów. Nasza firma, Frez-Daw, od dawna cieszy się uznaniem za wysoką jakość świadczonych usług, zwłaszcza gdy chodzi o prace przy starych, ceglanych kominach. Teraz jednak nadszedł czas na kolejny krok w naszym rozwoju – strategiczną ekspansję.

Nowe Horyzonty, Nowe Możliwości

Zarząd podjął decyzję o rozszerzeniu zakresu naszej działalności na nowe obszary, co pozwoli nam dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Naszym celem jest zapewnienie jeszcze większej liczbie klientów dostępu do profesjonalnych usług naprawy i renowacji kominów. W związku z tym, z radością informujemy, że nasze usługi będą teraz dostępne również w Częstochowie, Lublińcu oraz ich okolicznych miejscowościach.

Gdzie Dokładnie?

Nasza oferta skierowana jest do mieszkańców następujących lokalizacji:

 • Częstochowa i okolice: Blachownia, Koniecpol, Olsztyn, Przyrów, Mykanów, Poczesna, Konopiska, Mstów, Rędziny, Janów, Kamienica Polska, Lelów, Kruszyna, Dąbrowa Zielona, Starcza.
 • Lubliniec i okolice: Woźniki, Boronów, Ciasna, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Pawonków.

Dlaczego To Ważne?

Rozszerzenie naszej działalności to nie tylko kwestia geograficzna. To przede wszystkim możliwość zapewnienia mieszkańcom tych regionów dostępu do naszego doświadczenia, ekspertyzy oraz wysokiej jakości usług. Wielu z Was mieszka w domach, gdzie tradycyjne kominy są nieodłącznym elementem systemów ogrzewania. Z biegiem czasu, każdy komin może wymagać profesjonalnej naprawy lub renowacji, aby zapewnić bezpieczeństwo i efektywność ogrzewania. Dzięki naszej ekspansji, te niezbędne usługi będą teraz na wyciągnięcie ręki dla jeszcze większej liczby osób.

Skontaktuj się z Nami!

Jeśli Twój komin wymaga uwagi, nie zwlekaj. Skorzystaj z naszych usług i zapewnij sobie spokój ducha. Aby umówić się na konsultację lub dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami pod numerem: +48 603-677-754.

Dołącz do Naszej Rozrastającej się Rodziny

Decyzja o ekspansji jest dla nas nie tylko krokiem w stronę rozwoju firmy, ale przede wszystkim możliwością bycia bliżej Was – naszych klientów. Wierzymy, że dzięki temu krokowi, będziemy mogli jeszcze lepiej służyć naszym obecnym i przyszłym klientom, oferując im usługi na najwyższym poziomie.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w nowych lokalizacjach i dołączenia do grona zadowolonych klientów Frez-Daw. Razem zadbajmy o bezpieczeństwo i efektywność Waszych kominów!

Oceń:

Autor: Małgorzata Paprocka